Dlaczego opłaca się kupić komputer w częściach?

Sticky Post Posted on 27 lipca 2015 by in Bez kategorii

montazkomputera Zakup komputera nie jest czymś codziennym. W większości przypadków wybór odpowiedniego sprzętu, wycieczka do sklepu czy też zamówienie internetowe to coś naprawdę celebrowanego. Dlatego też warto wiedzieć przed zakupami dlaczego lepszym rozwiązaniem jest zakup komputera w częściach, a następnie jego montaż, zamiast wyboru zestawów gotowych.

Niewiedza jest kosztowna
Wybierając gotowe komputery, zestawy przygotowane przez sklepy nie mamy pewności czy rzeczywiście podane różnego rodzaju parametry będą idealnymi. Owszem w ofercie mamy informacje o rodzaju pamięci, wielkości dysku, rodzaju procesora. Ale przecież nie tylko te wartości są ważne, trzeba zwracać uwagę na inne liczne kwestie. Jakie są możliwości przyszłego ulepszenia sprzętu, czy dana płyta główna nie będzie za słaba albo karta graficzna za jakiś czas może się okazać niezbyt wydajna? Często nie podaje się informacji choćby o tym kto jest producentem pomniejszych elementów, może się okazać, że to firmy niszowe odpowiadają za pewne składniki wybranego przez nas zestawu.

Pochodzenie sprzętu
Skąd wiadomo z jakimi częściami mamy do czynienia. Czy przygotowany zestaw nie pochodzi „z demobilu”, nie wiadomo do końca jakie podzespoły ostatecznie znajdą się w takim gotowym zestawie. W takiej niepewności lubują się przede wszystkim zestawy sprzedawane przez internet, na portalach aukcyjnych.
montazkomputera2
W internecie nie zawsze jest tanio
Wiele osób wbiło sobie do głowy, że kupując gotowe zestawy przez internet są w stanie sporo zaoszczędzić. Lepiej jednak pójść po rozum do głowy i zainteresować się ofertami salonów komputerowych działających w naszym mieście. Jeżeli trafiamy na wyspecjalizowane placówki handlujące sprzętem komputerowym to nie ma najmniejszego problemu z doborem odpowiednich elementów i zleceniem montażu takiego sprzętu. Zamawiając części przez internet nie zawsze mamy pewność co do ich jakości, a w przypadku reklamacji cały proces znacznie się wydłuża.

Kupisz w częściach i nie wiesz co robić?
Naturalnie nowocześni sprzedawcy nie mają problemów z wychodzeniem frontem do klienta. Wystarczy przecież wybrać renomowany sklep z komputerami, a specjaliści w nim pracujący na pewno wszystko nam zmontują, nie trzeba będzie się przejmować takimi działaniami