Jak i gdzie realizuje się ozonowanie?

Posted on 8 lipca 2017 by in Usługi

Czym jest ozonowanie, w jakich miejscach powinno być realizowane? Co należy wiedzieć o tej jakże skomplikowanej operacji?

Proces zwany ozonowaniem jest realizowany w jednym celu, mianowicie jego zadaniem jest usunięcie wszelkich zanieczyszczeń chemicznych w danym pomieszczeniu. Przebiega poprzez deakaryzacji i dezynfekcji. Można spotkać się również z jego zastosowanie choćby przy realizacji procesu uzdatniania wody, a także, chyba najczęściej stosowany, w przemyśle spożywczym. Wynika to z faktu, że ozonowanie jest wykorzystywane wszędzie tam gdzie nie ma możliwości używania środków chemicznych.

ozonowanie4

Jak przebiega proces ozonowania? Czy jest on uciążliwy, co dokładnie można za jego pomocą zrealizować? Zacząć należy od tego, że proces ozonowania nie wymaga zbyt wiele czasu. W zależności od źródła zapachu, który ma zostać usunięty, może trwać od 3 do 8 godzin. Przykładowo aż 8 godzin niezbędnych jest do usunięcia zapachów odzwierzęcych (usuwanie zapachu moczu to jednak proces wymagający dwóch sesji po 12 godzin). Ale już usunięcie nieprzyjemnych zapachów z samochodu to proces trwający zaledwie 3 godziny.

Jak specjalistycznie przeprowadza się ozonowanie? Najważniejsze jest posiadanie specjalistycznego urządzenia, a takie mają na swoim wyposażeniu firmy, zajmujące się właśnie ozonowaniem. Miejsce gdzie będzie odbywał się cały proces wymaga dokładnego wietrzenia, a następnie bardzo dokładnego zamknięcia takiego pomieszczenia. Po wykonanym procesie należy odczekać kilka godzin zanim skorzysta się z danego wnętrza, równocześnie przeprowadzając jego dokładne wietrzenie

http://tech-team24.pl/ozonowanie-odgrzybianie-usuwanie-zapachow.html